Instrukcje międzynarodowe

Historia i Tradycja

Image
Pierwszym na świecie twórcą i producentem aparatów do kąpieli perełkowych był wybitny niemiecki inżynier Ludwig Bauman, który w 1928 roku założył firmę HMF produkującą te aparaty dla szwajcarskich, austryjackich i niemieckich sanatoriów. Pan Ludwig Bauman wymyślił i skonstruował wiele innych urządzeń poprawiających jakość życia ludzi. Za swoje osiągnięcia otrzymał najwyższe niemieckie odznaczenie w dziedzinie techniki - Medal Diesla - „Oscara” w dziedzinie osiągnięć inżynierskich.

Następcami Ludwiga Baumana byli Państwo Michael i Margrit Bauman, którzy kontynuowali dzieło swojego ojca nieprzerwanie do 2012 roku, z dodatkowym 5-cio letnim okresem na likwidacje firmy. W okresie od 1999 roku firma LEADER z jej naukowymi współpracownikami w osobach: prof. dr. hab. n. med. Zygmunta Antoszewskiego i prof. dr. hab. inż. Bolesława Jakowlewa, wniosła ogromny wkład w rozwój urządzenia, który zaowocował uzyskaniem w Unii Europejskiej i w Polsce statusu urządzenia medycznego.
Współpraca pomiędzy firmą LEADER a firmą HMF w całym okresie współdziałania układała się wręcz modelowo. Niestety w 2012 roku ze względu na brak następców prawnych, Państwo Baumanowie postanowili zamknąć swoją firmę, która przestałą istnieć z dniem 31.12.2017 roku.

Firma LEADER jest kontynuatorem produkcji urządzeń do kąpieli perełkowych z ozonem produkowanych w firmie HMF w Niemczech. Są to urządzenie jedyne na świecie tak zaawansowane technologicznie i o ugruntowanej pozycji. Świadczą o tym wszystkie badania kliniczne, wszystkie międzynarodowe medale i wyróżnienia jakie urządzenie Balsan otrzymało w wielu krajach zarówno w Europie jak również w USA.

Niżej prezentujemy niektóre poprzedzające Balsan Futura modele urządzeń do kąpieli perełkowych. Prezentujemy również medale i wyróżnienia międzynarodowe dla naszego urządzenia Balsan Futura. Prosimy zwiedzić nasze zakładki „Badania" i "Opinie”, na której prezentujemy ważne dokumenty potwierdzające wiarygodność urządzenia i producentów dawniej i obecnie.
 • Bruksela

  Bruksela

 • Genewa

  Genewa

 • Luksemburg

  Luksemburg

 • Nowy York

  Nowy York

 • Strassburg

  Strassburg

 • Wieden

  Wieden

  Jak zamówić?

  Wszystkie zestawy Balsan Futura i akcesoria można zamówić przez zakładkę KONTAKT

  • Możemy wysłać kurierem i służymy telefoniczną konsultacją we wszystkich eksploatacyjnych sprawach.
  • Możemy urządzenie dostarczyć przez wykwalifikowanego Przedstawiciela, który pomoże uruchomić urządzenie w Państwa domu i wyjaśnić wszystkie jego funkcje.
  • Informujemy, że prowadzimy sprzedaż bezpośrednią przez autoryzowanych Przedstawicieli.
  • Prowadzimy również sprzedaż ratalną z kredytem konsumpcyjnym udzielanym przez Alior Bank.
  • Ceny w całym kraju są jednakowe i są publikowane na stronie internetowej.

   

  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Balsan Futura

  Projekt Bartek Haniszewski